Przegrywanie Kaset VHS , SVHS , VHSC ,  SVHSC

 
Wykonujemy przegrywanie kaset VHS (digitalizację) w systemach : PAL, NTSC USA, NTSC JAPAN, SECAM, MESECAM
Obsługujemy wszystkie prędkości zapisu kaset SP / LP / EP


Przegrywanie Kaset VHS na DVD, BLU- RAY, Karty Pamieci, Dyski

Zamiana 2D na 3D

 

Przegrywanie Kaset VHS odbywa się w warunkach studyjnych na sprzęcie specjalistycznym pod okiem fachowca.
Gwarantujemy najwyższą jakość i przystępne ceny – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Jeżeli Twoje kasety VHS, kasetki straciły swoja świetność a czas i użytkowanie pozostawiło rysy – to dobrze trafiłeś!
Przegramy VHS na DVD i odrestaurujemy twoje materiały na najnowszej klasy sprzęcie. Sprzęcie który, stosowany jest w najlepszych stacjach filmowych i studiach montażowych  na całym świecie.
W czasie digitalizacji przegrywania kaset VHS (twoich materiałów) używamy bezstratnych kodeków i kard kodujących filmy. Cały materiał zgrywany jest na dyski naszych stacji roboczych w formie bezstratnej i kodowany do wybranego przez państwa formatu kodekami sprzętowymi i kartami renderującymi.
 • chcesz archiwizować, utrwalić, przegrać, zdigitalizować  wspomnienia utrwalone na kasetach VHS ?
 • cenisz sobie swój czas ?
 • oczekujesz najwyższej jakości w przystępnej cenie ?
 • chcesz być pewny, że zlecenie będzie wykonane rzetelnie i terminowo, a powierzony do przegrania materiał będzie traktowany z najwyższą dbałością ?
Dlatego warto powierzyć swoje materiały nam ?
Przed rozpoczęciem przegrywania Kaset VHS ( digitalizacji ) –  czyścimy je z drobinek kurzu.
Materiał powierzony przegrywany jest przez fachowców.

Mamy możliwość przygotowania materiału jak i wykonania  montażu
Korzystamy z najwyższej jakości urządzeń dedykowanych do kodowania bezstratnego:
 • Canopus FIRECODER Blu
 • Canopus FIRECODER Intra
 • Canopus ADVC 700
 • Canopus ADVC 300
 • Canopus ADVC 110
 • AVID Pinnacle MOVIEBOX DELUXE
 • AVID Pro 7 Break out Box
 • Mikser AUDIO IMG Stage Line MMX-842
 • Mikser AUDIO Behringer Xenyx x1204

 

Używamy stacji roboczo montażowych  dedykowanych dla  AVIDA , ADOBE , EDIUS
ADOBE PREMIERE CS6 i CS5 – wsparcie sprzetowe kart Quadro

ADOBE AFTER EFECT – wsparcie sprzętowe kart Quadro

AVID Media Composer – wsparcie sprzętowe kart Matrox

EDIUS – wsparcie sprzętowe Conopus

 

W trakcie digitalizacji, przegrywania kaset VHS mamy możliwość poprawy obrazu:
 • Stabilizacja Obrazu
 • Wyostrzenie Obrazu
 • Usuwanie Szumów
 • Poprawa Kolorystyki
 • Redukcja i Korekcja Skaczącego Obrazu
 • Poprawa Balansu Bieli
Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki  na cuda trzeba chwilę poczekać !
Powierz swoje materiały profesjonalistom – Nie Eksperymentuj
dostajesz gwarancję  zadowolenia i doskonałej jakości.

Przegrywanie Kaset VHS na DVD, Blu-Ray, Karty Pamięci, Dyski

 

Cennik Przegrania  VHS, SVHS, VHSc, SVHSc
Archiwizujemy kasety wideo w formatach: PAL , NTSC USA , NTSC JAPAN , MESECAM
Przy za mówieniu powyżej 200zł (na terenie miasta Wrocław) odbieramy materiały osobiście i odwozimy je do klienta!

Cennik Przegrania  VHS , SVHS, VHSc, SVHSc

VHS,  SVHS    –  45zł kaseta

VHS-c   –  29,99zł kaseta
Istnieje możliwość nagrania na płytach blu-rey lub na specjalnych płytach DVD opartych na tlenku złota – płyty używane a archiwach 80 lat gwarancji producenta  

VHS na DVD – Baza Wiedzy

Przegrywanie Kaset VHS na DVD  Baza Wiedzy
Wielu z nas ma w domu spore archiwum kaset VHS, na które nagrywaliśmy amatorskie filmy wideo w latach 90. Z roku na rok jakość tych filmów niestety się pogarsza (ze względu na budowę taśmy), jest też ryzyko, że całkowicie stracimy nasze filmy, które często są największą dla nas pamiątką. Istnieje jednak prosta metoda, by materiał z kaset VHS VHS, SVHS, VHS-C,  przenieść do świata cyfrowego i uczynić go niewzruszalnym na upływ czasu. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie i jeśli nadal tego nie zrobiliście, powinniście zabrać się do tego niezwłocznie.
Zlecić i zapłacić za przegrywanie kaset VHS albo zrobić samemu?
Pamiętaj w domu nigdy nie osiągniesz takiego efektu jak w specjalistycznym studio filmowym. Lepiej zapłacić  i dostać porządnie zgrany materiał niż  zainwestować w tani graber i potem zastanawiać się co z tym zrobić nie wspominam już o jakości materiału po zgraniu.
Jak wybrać dobre studio przegrywania kaset?
Wybierając usługodawcę  powinniśmy dowiedzieć się na jakim sprzęcie pracuje a co z tym wiąże się jakich kodeków i kart zgrywających używa – ma to duże znaczenie dla gotowego obrazu.
Karty zgrywające można podzielić na:
amatorskie – są to wszelkiego rodzaju tunery tv, karty, kombajny combo i grabery zgrywające,  które nie posiadają  kodeków sprzętowych a ich zadanie to jedynie  przechwycenie i zamiana sygnału. takowe karty, grubery, tunery, magnetowidy combo korzystają z mocy obliczeniowych procesora a ich kodek jest kodekiem programowym o bardzo małej jakości. W trakcie  przegrywania materiałów  nie mamy wpływu na żaden parametr obrazu i dźwięku.
koszt zakupu takich urządzeń to od 100 do 1000zł- dlatego lepiej zainwestować we własne urządzenie za 200zł i przenieść  cała zawartość  nagrań analogowych niż zlecać je komuś . Przy większej liczbie kaset oszczędzamy pieniądze .
półprofesjonalne – wszelkiego rodzaju karty przechwytujące w raz z oprogramowaniem i przeważnie kodekiem sprzętowym. dzięki zastosowaniu takowych kart mamy możliwość w trakcie zgrywania poprawiać: kontrast, nasycenie, barwę dźwięku i wiele innych czynników istotnych w dalszej obróbce i oglądaniu gotowego obrazka. Wiele z kart półprofesjonalnych ma już wbudowany czip z kodekiem przez co nie musimy mieć mocnego komputera do renderingu a karta zamienia obraz już w określonym kodeku np: mpg2, dvx, dv lub inny. karty z tej półki mają już wiele zalet gdyż zamieniony materiał analogowy na cyfrowy jest w bardzo dobrej jakości i można w nim już przy samym zgrywaniu zredukować szumy , wyostrzyć i zakodować w sposób zadowalający, przyjemny dla oka  jak i w sposób umożliwiający dalsza obróbkę  czyli AVI DV.
koszt zakupu takowej kart to koło 1200zł do 2000zł
Profesjonalne – karty posiadające kodeki sprzętowe wraz z wbudowanymi kodekami  poprawy i stabilizacji obrazu jak i kodujące  z minimalna strata jakości obrazu lub w systemie 1:1. karty nie obciążają aplikacji procesora a cały system zamiany i poprawy odbywa się w skomplikowanych i super szybkich procesorach wbudowanych w karty. Takowe karty sprzężone są z mikserami stołowymi obrazu gdzie w razie  potrzeby możemy w trakcie  zgrywania  ingerować w każdy parametr obrazu i  dźwięku
koszt zakupu takowej karty to od 3000zł do 6000zł
Duże znaczenie ma również sam magnetowid  lub odtwarzacz. Magnetowidy studyjne maja już na samym wyjść wstępną obróbkę obrazu i wiele parametrów które możemy zmienić  w trakcie samego przechwytywania.
Doświadczenie firmy zgrywającej.
Tutaj podam przykład który widziałem w  reklamie  pewnego studia. Twierdzili oni  że kasety VHS zgrywają do formaty FULL HD 🙂 oczywiście jest to możliwe tylko pytanie po co ?
Kaseta VHS na przeważnie system zapisu oparty na 288liniach wiec zamiana na HD to po prostu rozbicie piksela na mniejsze piksele tak zwana interpolacja.  Co z tym idzie? nie poprawiamy jakości obrazka lecz zwiększamy ilość  piksel i rozmiar samego pliku. Nie poprawiając  oczywiście jakości  samego filmu.
Dzwoniąc do firmy uśmiałem się jeszcze bardziej bo dostałem przykład że film „Rambo” był na kasetach VHS a teraz możemy oglądać go w systemie HD.
Wszystko fajnie bo tak jest ale wszelkiego typu filmy nagrywane w Hollywood  nie były nagrywane na kasetach VHS  lecz na taśmie filmowej 35mm. technika zgrywania taśmy filmowej i jej cyfryzacji polegała na zeskanowaniu do formaty 4K i dalszej obróbce wiec jak wejdzie telewizja 4k to również oglądniemy rambo w 4K. Nie możemy dodać tego czego nie ma
i tutaj w trakcie rozmowy wyszło duże doświadczenie osoby która po prosu chciała naciągnąć  klienta na tani chwyt reklamowy lub nie miała wystarczającej wiedzy a udawała  profesjonalistę.
W efekcie końcowym zgranego materiału tak naprawdę zależny nam ażeby była jak najmniejsza strata w stosunku do oryginału jak i żeby mowy nośnik był trwały.
Większość firm nagrywa  na płytach które  tak naprawdę są płytami jednorazowymi i można je kupić w każdym markecie za niewielkie pieniądze. Na płytach nie możemy oszczędzać  bo dobra i trwała płyta to gwarancja że nasze materiały będą przechowywane  bezpiecznie.  Na rynku jest wiele firm produkujących płyty o podwyższonej twardości i wytrzymałości. Jednym z takich przykładów są  płyty verbatim oparte na tlenku złota gdzie gwarancja na dane to 80 lat. Koszt płyty DVD w zależności  o d kuru walut waha się od 6 do 12 zł
Warto zgrany materia dostać na płycie droższej i lepszej niż na jakimś chłamie bo zerwana kasetę zawsze możemy skleić  tracąc jedna sekundę  materiału a z uszkodzonej płyty czy rozwarstwionej odzyskanie danych jest najczęściej  niemożliwe.
Śledząc rynek cenowy łatwo można wywnioskować jak i jakimi metodami jest zgrywany sam materiał.
jeżeli dobra płyta kosztuje  5zł , energia elektryczna do zgrania kasety 1zł a godzina pracy sprzętu czyli amortyzacja i oczywiście zysk ( przyjmijmy 10zł godzina) to łatwo sprawdzić że ktoś kto daje 10 zł  za materiał 3h  musi robić to w sposób domowy na sprzęcie typowo amatorskim najczęściej jako dodatkowe źródło dochodu a jego wiedza opiera się na instrukcji obsługi urządzenia kombo. ( magnetowid połączony z nagrywarką )
Pamiętajcie ! Lepiej dobrze zgrać obraz i dźwięk za pierwszym razem płacąc parę złotych więcej niż  poprawiać źle zgrany materiały którego korekta wyniesie setki zł lub będzie niemożliwa.
VHS (ang. Video Home System, czasami błędnie rozwijany jako Vertical Helical Scan, co jest określeniem systemu zapisu) – w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularny standard zapisu i odtwarzania kaset wideo przeznaczony dla rynku konsumenckiego.
System został opracowany przez firmę JVC w roku 1976. Pierwszym magnetowidem tego systemu produkowanym seryjnie był JVC HR-3300 zaprezentowany w połowie 1976 roku. W latach osiemdziesiątych VHS wygrał walkę o prymat na rynku z konkurencyjnymi formatami Betamax(opracowanym przez Sony) oraz video 2000 (Philips), które były bardziej zaawansowane technologicznie. O zwycięstwie formatów zadecydowała niska cena VHS oraz błędy w polityce firmy SONY, która kupując pod koniec lat 80. licencje na VHS zaprzestała promocji Betamaxa oraz zakazała wydawania na swoim nośniku filmów pornograficznych, które na VHS były ogólnie dostępne.
Historia
Z dniem 28 października 2008 firma JVC zakończyła produkcję uprzednio nagranych nośników VHS dla dystrybutorów filmowych. Produkowała je jako ostatnia. Powodem zakończenia produkcji było wyparcie popularnych „kaset” przez płytę DVD. Już w 2001 r. więcej filmów sprzedano na nowoczesnych nośnikach cyfrowych niż kasetach wideo z lat 80. i 90. XX w. Nadal istnieje ogromna kolekcja niewydanych na nośnikach cyfrowych programów telewizyjnych, a dostępnych na taśmach wideo. Wciąż również produkowane są czyste nośniki VHS.
Dane techniczne
Rozdzielczość pozioma obrazu w formacie VHS wynosi 240 linii, a w odmianie HQ – 250 linii. Wymiary kasety w mm 188 × 104 × 25, czas zapisu maks. 300 minut (istnieje możliwość podwojenia i potrojenia ze stratą jakości), długość taśmy magnetycznej to ok. 400 metrów (Na pudełku z kasetą firmy Polaroid która trwa 195 minut widnieje informacja 279 m). Produkuje się lub produkowano czyste (nienagrane) kasety o długości 30, 45, 60, 90, 120, 135, 180, 195, 240, 300 minut. Używano również innych kaset o nietypowej długości na potrzeby wydawanych filmów np.: 105 minutowe. Takie kasety zwykle nie były dostępne jako „czyste” Ciekawostką jest to że wszystkie kasety nagrywane w standardzie PAL umożliwiały na nagranie dłużej ilości czasu niż deklarowany czas nagrania, zwykle było to o około 7% deklarowanego czasu. W przypadku takiego samego nagrania w formacie NTSC deklarowana wartość była zgodna z faktycznym czasem nagrania.
W formacie VHS fonia zapisywana jest wzdłuż taśmy przy krawędzi; przy przesuwie 2,34 cm/sek uzyskuje pasmo 80 Hz—10 kHz. Wobec wymagań polepszania jakości dźwięku opracowano w latach 80. sposób zapisu na poziomie hi-fi dodatkowymi głowicami wirującymi w głębszej warstwie taśmy tzw. multipleks głębokościowy. Skos ścieżek audio jest inny od skosu ścieżek video, co uniemożliwia zakłócenia między nimi. Osiągnięte pasmo: 20 Hz—20 kHz, dynamika powyżej 90 dB. Magnetowidy tego typu oznaczone są VHS hi-fi, mają minimum 4 głowice na bębnie wizyjnym (2 video + 2 audio).
Przyjmuje się, że dla zachowania jakości obrazu nagranej na kasecie VHS przy konwersji do formatu cyfrowego należy zastosować rozdzielczość poziomą równą przynajmniej 240×4/3*2^0,5=~451 pikseli i rozdzielczość pionową równą dokładnie 576 (dla PAL B/G lub PAL D/K) lub 480/486 (dla NTSC) pikseli.
S-VHS
Istnieje także format S-VHS (Super-VHS) opracowany na bazie VHS, zapisujący jednak sygnał na wyższej częstotliwości, a więc kompatybilny z VHS tylko w jedną stronę. Oznacza to, kasety nagrane w S-VHS można odtwarzać jedynie na magnetowidach S-VHS, lub specjalnie w tym celu zaprojektowanych magnetowidach VHS, natomiast kasety VHS można odtwarzać na wszystkich magnetowidach i odtwarzaczach VHS i S-VHS. Sygnał w magnetowidach S-VHS na wyjściu rozdzielony jest na dwie składowe: luminancję (informacja o jasności) i chrominancję (informacja o kolorze), dzięki czemu barwy są lepiej reprodukowane a rozdzielczość przewyższa 400 linii. W formacie S-VHS standardowo dźwięk zapisywany jest na poziomie hi-fi. Najwyższej klasy modele 7-głowicowe posiadają dodatkową głowicę kasującą (4 video + 2 audio + 1 flying erase head).
VHS-C
Kompatybilny ze standardowym VHS jest mikro format VHS-C, który po załadowaniu do kasety matki jest odtwarzany w standardowym magnetowidzie VHS. Pracująca na mniejszych kasetach pochodna VHS znalazła zastosowanie w domowych kamerach video. Analogicznie opracowano kamery S-VHS-C.
D-VHS
Istnieje także odmiana D-VHS (Digital VHS, początkowo Data VHS), oparta o kasety o takich samych właściwościach jak S-VHS, jednak od czasu ekspansji DVD jest produktem kolekcjonerskim. Format ten zapewnia dobrą jakość obrazu cyfrowego na poziomie 500 linii przy bardzo długim czasie nagrywania na kasecie: nawet do kilkunastu godzin obrazu cyfrowego przyzwoitej jakości, lub kilkudziesięciu godzin przy jakości VHS (ok. 250 linii). Fenomen tych magnetowidów to także jakość nagrań analogowych VHS na poziomie 300 linii oraz możliwość rejestracji cyfrowo w formacie HDTV (High Definition TV) w rozdzielczości 1080 linii – jeżeli strumień danych nie przekracza 14,1 Mbit/s na jednej czterogodzinnej kasecie E-240 S-VHS mieści się ok. 5,75 godziny video w jakości wielokrotnie przekraczającej standard DVD. To wszystko przy możliwości bezstratnego kopiowania i zgrywania, którą zapewnia technologia cyfrowa. System wręcz idealny, jednak mniej wygodny od płyty DVD, co prawdopodobnie zdecydowało o jego rynkowej przegranej.
Następca standardu
VHS został wyparty przez standardy zapisu w technice cyfrowej – m.in. DVD, Blu-ray, dyski twarde (stosowane we współczesnych camcorderach  i urządzeniach PVR.

BennyART Studio
Przegrywanie Kaset VHS

54-061 Wrocław
ul. Główna 94/22

tel. 664-968-574

Cennik Przegrania  VHS , SVHS, VHSc, SVHSc

VHS,  SVHS    –  45zł kaseta
VHS-c   –  29,99zł kaseta