BennyART Studio

Profesjonalne Zgrywanie Video 2000

BennyART Studio

Profesjonalne Zgrywanie Kaset Video 2000

BennyART Studio

Profesjonalne Zgrywanie Kaset Video 2000

BennyART Studio

Profesjonalne Zgrywanie Kaset Video 2000

CENNIK

Przegrywania Kaset Video 2000 – Pal, NTSC

CENNIK

Czyszczenie Chemiczne kaset  Video 2000 – odzysk danych 

Logo-Video-2000-Profesjonalne-zgrywanie-przegrywanie-kaset-Video-2000-BennyART-Studio-Wroclaw

Video 2000

Video 2000 – format magnetycznego zapisu obrazu i dzwięku, który został opracowany przez firmy Philips i Grundig pod koniec lat 70. Był konkurencją dla formatów Betamax (Sony) i VHS (JVC).

Charakterystyka
V2000 były podobne do kaset magnetofonowych (MC), lecz miały wymiary standardu VHS. Format ten jako jedyny dotąd opracowany umożliwia dwukierunkowy zapis obrazu na taśmie szerokości 1/2″, w jedną stronę na jej połowie. Tak niewielka szerokość ścieżki zapisu wymaga niezwykle małych i precyzyjnie skanujących głowic pracujących w tzw. systemie DTF (Dynamiczne Śledzenie Ścieżki). Głowice na bębnie wizyjnym odchylają się w zależności od skosu ścieżki. Oprócz doskonałej stabilizacji obrazu, system DTF umożliwił uzyskanie również idealnie czystego obrazu przy przewijaniu z podglądem bez poziomych linii, znanych z innych systemów domowych i półprofesjonalnych.

Kolejne techniczne ciekawostki tego formatu to system DNS, który przy przesuwie taśmy 2,44 cm/s osiąga dynamikę dźwięku na poziomie 52 dB oraz mechanizm składający się z dwóch silników, które bezpośrednio napędzają szpulki kasety. Umożliwia to ciche i bardzo szybkie przewijanie taśmy.

Kasety VCC 480 (2×240) umożliwiają zapis 8 godzin obrazu o rozdzielczości 270 linii lub 16 godzin w trybie LP. Format zapewnia znacznie lepszą jakość obrazu od VHS (około 240 linii) i Video8 (około 260 linii), zbliżony do formatów U-Matic i Betacam.

Do magnetowidów przenośnych opracowano pochodną Video 2000 Mini. Kaseta o rozmiarach (108x20x72mm) zbliżonych do mikrokaset takich systemów jak (S)VHS-C, umożliwiła zapis jednej godziny na każdej stronie, czyli 2 godzin (4 godziny w trybie LP). Odczyt następował z przenośnego magnetowidu lub w tradycyjnym magnetowidzie Video 2000, po załadowaniu do kasety „matki”. Adaptor przesuwał szpulki z mikrokasety do rozstawu standardowej kasety Video 2000. Dla porównania w formacie (S)VHS-C, adaptor zawiera mechanizm złożony z kółek zębatych napędzających bezpośrednio załadowaną mikrokasetę. Video 2000 Mini nie przyjął się jako standard do kamer i magnetowidów przenośnych i jest formatem unikatowym.

Z powodu konkurencji ze strony standardów Betamax i VHS, nie udało się rozpropagować standardu kaset wideo V2000 na zbyt szeroką skalę.

 

Logo-U-matic-Profesjonalne-zgrywanie-przegrywanie-kaset-U-matic-BennyART-Studio-Wroclaw

U-matic

U-matic – system zapisu kaset wideo przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, mający swą oficjalną premierę w 1971 roku. Jest to jeden z pierwszych kasetowych systemów zapisu obrazu i dźwięku na taśmie magnetycznej.Pierwszy prototyp systemu wykorzystującego kasety wideo został zaprezentowany przez Sony w październiku 1969 roku.

W 1971 roku miała miejsce oficjalna premiera formatu. W odróżnieniu od innych systemów zapisu wideo, U-matic wykorzystywał taśmę magnetyczną o szerokości 3⁄4 cala (19 mm), zamkniętą w plastikowej kasecie o wymiarach 21,9 × 13,7 × 3 cm. Ze względu na wysokie koszty produkcji magnetowidów, jak i nośników, wykluczało to zastosowanie formatu w warunkach domowych. Głównymi odbiorcami systemu były stacje telewizyjne, przedsiębiorstwa oraz placówki edukacyjne.

W 1974 roku zaprezentowano pierwszy przenośny magnetowid Sony VO-3800, pozwalający na pracę w plenerze z naramienną kamerą telewizyjną[8][9]. Wraz z magnetowidem wprowadzono mniejszy rozmiar kasety U-matic S o wymiarach 18,5 × 12 × 3 cm, pozwalający na nagranie materiału do 20 minut. Ze względu na gorszą jakość obrazu niż w profesjonalnych systemach szpulowych, format U-matic zyskał popularność w zastosowaniach reporterskich (ang. electronic news-gathering), a także w niskobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Stał się alternatywą dla taśmy filmowej 16 mm.

Wraz z wprowadzeniem formatu Betacam popularność systemu U-matic zaczęła spadać. Nadal jednak był wykorzystywany w stacjach telewizyjnych z ograniczonym budżetem.

Dane techniczne

Wnętrze magnetowidu U-matic
Rozdzielczość pozioma obrazu oryginalnego formatu U-matic wynosi 250 linii (dla obrazu kolorowego), zaś w wersji SP – 330. Taśma w systemie PAL przesuwa się z prędkością 9,53 cm/s]. System U-matic umożliwia nagrywanie obrazu czarno-białego, a także w systemach PAL, SECAM oraz NTSC.

Zapis obrazu na taśmie magnetycznej odbywa się z użyciem wirującego bębna o średnicy 11 cm. Taśma o szerokości 3⁄4 cala (19 mm) jest naciągana wokół bębna w ten sposób, że jej ułożenie przypomina kształtem literę „U”

Przegrywanie Kaset Video 2000

 
Wykonujemy przegrywanie kaset Video 2000 (digitalizację) w systemach : PAL, NTSC USA, NTSC JAPAN, SECAM, MESECAM
Obsługujemy wszystkie prędkości zapisu kaset SP / LP / EP

Przegrywanie Kaset Video 2000 na DVD, BLU- RAY, Karty Pamięci, Dyski

Zamiana 2D na 3D

 

Przegrywanie Kaset Video 2000 odbywa się w warunkach studyjnych na sprzęcie specjalistycznym pod okiem fachowca.
Gwarantujemy najwyższą jakość i przystępne ceny – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Jeżeli Twoje kasety Video 2000, kasetki straciły swoja świetność a czas i użytkowanie pozostawiło rysy – to dobrze trafiłeś!
Przegramy kasety Video 2000 na DVD i odrestaurujemy twoje materiały na najnowszej klasy sprzęcie. Sprzęcie który, stosowany jest w najlepszych stacjach filmowych i studiach montażowych  na całym świecie.
W czasie digitalizacji przegrywania kaset Video 2000 (twoich materiałów) używamy bezstratnych kodeków i kard kodujących filmy. Cały materiał zgrywany jest na dyski naszych stacji roboczych w formie bezstratnej i kodowany do wybranego przez państwa formatu kodekami sprzętowymi i kartami renderującymi.
  • chcesz archiwizować, utrwalić, przegrać, digitalizować  wspomnienia utrwalone na kasetach Video 2000  ?
  • cenisz sobie swój czas ?
  • oczekujesz najwyższej jakości w przystępnej cenie ?
  • chcesz być pewny, że zlecenie będzie wykonane rzetelnie i terminowo, a powierzony do przegrania materiał będzie traktowany z najwyższą dbałością ?
Dlatego warto powierzyć swoje materiały nam ?
Przed rozpoczęciem przegrywania Kaset Video 2000( digitalizacji ) –  czyścimy je z drobinek kurzu.
Materiał powierzony przegrywany jest przez fachowców.

Mamy możliwość przygotowania materiału jak i wykonania  montażu
Korzystamy z najwyższej jakości urządzeń dedykowanych do kodowania bezstratnego:
  • Canopus FIRECODER Blu
  • Canopus FIRECODER Intra
  • Canopus ADVC 1000
  • Canopus ADVC 700
  • Canopus ADVC 300
  • Canopus ADVC 110
  • AVID Pinnacle MOVIEBOX DELUXE
  • AVID Pro 7 Break out Box 

 

Używamy stacji roboczo montażowych  dedykowanych dla  AVIDA , ADOBE , EDIUS
ADOBE PREMIERE CC – wsparcie sprzętowe kart Quadro
ADOBE AFTER EFECT – wsparcie sprzętowe kart Quadro

AVID Media Composer – wsparcie sprzętowe kart AMD i NVIDIA

EDIUS – wsparcie sprzętowe Canopus

 

W trakcie digitalizacji, przegrywania kaset Hi8 mamy możliwość poprawy obrazu:
  • Stabilizacja Obrazu
  • Wyostrzenie Obrazu
  • Usuwanie Szumów
  • Poprawa Kolorystyki
  • Redukcja i Korekcja Skaczącego Obrazu
  • Poprawa Balansu Bieli
Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki  na cuda trzeba chwilę poczekać !
Powierz swoje materiały profesjonalistom – Nie Eksperymentuj
dostajesz gwarancję  zadowolenia i doskonałej jakości.

Przegrywanie Kaset Video 2000 na DVD, Blu-Ray, Karty Pamięci, Dyski

 

Archiwizujemy kasety wideo w formatach: PAL , NTSC USA , NTSC JAPAN , MESECAM
Przy zamówieniu powyżej 200zł  wysyłasz i odsyłasz  kasety na nasz koszt – Paczkomat Inpost 

error: Content is protected !!
Skip to content